Follow by Email

poniedziałek, 2 czerwca 2014

ALERGIA NA KOSMETYKIAlergia na kosmetyki jest częstym zjawiskiem wśród niemowlaków. Każdy krem, płyn , proszek może wywołać reakcję alergiczną. Ma ona postać: plam na buzi , wysypki na ciele, biegunki i innych dolegliwości pokarmowych. Ważne jest aby obserwować dziecko i w porę usunąć uczulający kosmetyk. Alergie niemowlęce mijają, więc to, że teraz dziecko nie moźe czegoś stosować, nie oznacza, że już zawsze tak będzie. Alergię leczymy także smarując buzię specjalnymi kremami na receptę zapisanymi przez lekarza. 
Czy można zapobiec alergii? Nie. Możemy próbować, kupując kosmetyki hipoalergiczne, ale nie ma gwarancji, że one też nie uczulą. Pielęgnując dziecko, pamiętajmy, że nie toleruje ono częstych zmian wśród kosmetyków. Ponadto, dzieci źle reagują na kosmetyki zapachowe. 

Moja córka nie dawno  miała takie objawy, na szczęście delikatne. Lekarz zapisał maść robioną . Zapłaciłam za nią ok 40 zł, ale muszę przyznać, że szybko przeszło . A smarować można było tylko 2 razy dziennie małą ilością kremu .
Dla tych co nie wiedzą : KREM ROBIONY przechowuje się W LODÓWCE :D