Follow by Email

WPROWADZANIE POKARMÓW STAŁYCH

Osobiście stosuję plan 5 kroków BoboVity  i jestem z niego zadowolona.
Na czym on polega ? 

1 krok 
Gdy dziecko ma 4 miesiące i je mleko modyfikowane, zaczynamy wprowadzać warzywa. BoboVita poleca zacząć od Marchewki, Brokułu i Kalafiora. Warzywa można podawać codziennie po innym lub przez 3 dni jeden nowy smak i kolejne 3 dni inny nowy smak itd. Wtedy mamy możliwość zobaczyć czy dziecko ma na coś alergię czy nie. Ten sam zestaw 3 warzyw podajemy przez 2 tygodnie . W 3 tygodniu rozszerzania diety wprowadzamy owoce. BoboVita zaleca śliwkę, jabłko i banan. Są one łagodne w smaku i bogate w witaminy. Podawaj więc codziennie 1 raz warzywo i 1 raz owoc z tych samych zestawów.

2 krok
Wprowadzamy śniadanie . Na śniadanie można podać dziecku różnego typu kaszki mleczne, bez mleczne itd. Rano dajemy codzienną porcję mleka. A potem na drugie śniadanie podajemy już kaszkę. RANO ,NIE WIECZOREM. - TO WAŻNE .

3 krok - 5 tydzień rozszerzania diety
Wprowadzanie nowych smaków warzyw i owoców. Tym samym można przyzwyczajać dziecko do zupek czy obiadków bezmięsnych.

4 krok -po 5 lub 6 miesiącu życia dziecka
Wprowadzanie posiłków mięsnych. 2 razy na tydzień mięso zastąp rybą.

5 krok - 5 posiłków dziennie
Najważniejsze są śniadanie , obiad i kolacja podawane w podobnych porach codziennie. W między czasie podawaj mleko, gdyż dziecko wciąż je potrzebuje .

Tak wprowadzone stałe posiłki skutkują zdrowym trybem życia.WAŻNE !
DLACZEGO NAJPIERW WARZYWA??
Można podać najpierw owoce, ale owoce są słodkie , więc dziecko mniej chętnie przyzwyczai się do warzyw i mniej je polubi.