Follow by Email

środa, 25 czerwca 2014

KASZKA DLA NIEMOWLĄT


 Pierwsza kaszka to niezwykłe doświadczenie w życiu każdej mamy. Pierwsza łyżeczka kaszki oznacza pokonanie pewnego etapu w życiu malca. Na rynku dostępne jest multum kaszek smakowych i zwykłych dla niemowląt . Ja osobiście stosuję kaszki BoboVita już od 4 miesiąca życia mojej córci. ( ważne: dzieci karmione piersią mogą jeść kaszę dopiero ok 7 miesiąca życia)
Kaszki po 4 miesiącu mają konsystencję bardziej płynną niż te po 6 czy 7, więc niech was to Drodzy Rodzice nie zdziwi, że dziecko może łatwo pić kaszkę z butelki.
Po 9 miesiącu polecam Wam przygotowywanie dziecku śniadanka z kuskusem. Jest on doskonałym trenerem, uczy jak spożywać pokarmy stałe.

Kaszki dla niemowląt są bogatym w witaminy śniadankiem . Można je urozmaicać, dodając różne owoce, albo wybierając różne smaki, tych już gotowych. W kaszkach możemy znaleźć witaminy: 
B, E, PP,A, D, E, K wapń, żelazo , magnez, błonnik, prebiotyki i probiotyki. Ilość i rodzaj witamin zależy od producenta kaszek. 
Kaszki robi się szybko, te gotowe polegają na wsypaniu proszku do wody przegotowanej , ale nie gorącej  lub do mleka- zależy od rodzaju kaszki.

Kaszkę można podawać butelką lub z łyżeczki , szybciej jest butelką ze specjalnym smoczkiem do kaszek, ale można też łyżeczką, jeśli dziecko szybko i ładnie nią je. 
KASZKI DZIELIMY NA :
Mleczne i Bezmleczne - różnią się sposobem przygotowania
Glutenowe i Bez glutenowe
Smakowe i Zbożowe 

To kiedy możemy podawać jaką kaszkę mamy napisane na opakowaniu tzn. 4 , 6, 9 oznaczające miesiąc życia dziecka

Ja daję swojej córce kaszkę raz dziennie na śniadanie, ale są też specjalne kaszki na noc.  

Kaszki glutenowe - wprowadzamy stopniowo dodając jedną łyżeczkę do kaszki bez glutenowej przez około 2 miesiące, zapobiegniemy tym CELIACE.

Jeśli bobas nie toleruje białek mleka krowiego -przygotuj kaszkę bezmleczną.
Gdy ma zaparcia- taką ze śliwkami lub jabłkami.

Porównanie kaszek dostępnych na rynku: 


Obecnie swojemu dziecku podaję kaszkę kukurydzianą z kaszką manną . Obie są błyskawiczne i robię je tak : 
i tej
Wlewam szklankę wody, potem szklankę mleka zwykłego , gotuję . Do gorącej wody /mleka wsypuję 2 łyżki te duże kaszki i mieszam . Potem dodaję owoce do smaku.  Dobrze na nie reaguje , nie ma problemów z trawieniem i dobrze się rozwija.
ja używam tej