Follow by Email

środa, 28 maja 2014

GDY NIEMOWLĘ CHUDNIE ZAMIAST PRZYBIERAĆ

Bardzo często martwimy się, że nasz bobas za mało je, za dużo, nie przybiera itd. Czasami to wymysły, co jednak gdy nasz brzdąc faktycznie nie przybiera, a na dodatek traci wagę?


Po pierwsze, może to być spowodowane mało wartościowym pokarmem w piersi- są badania, które umożliwiają zbadanie mleka matki- czy jest odpowiednie czy nie = jednak to kwestia sporna, gdyż niektórzy naukowcy twierdzą, że mleko matki jest tak zmienne, że ciężko jest zbadać jego właściwości i wyniki badań mogą w jednej chwili być aktualne, a w następnej już nie. 

Po drugie, lekarz zleca badanie moczu, gdyż choroby i bakterie w moczu mogą właśnie być przyczyną nie przybierania na wadze. 

Po trzecie, dziecko może mieć alergię pokarmową i przez to mieć problemy z wagą. Czasami zmiana mieszanki lub pożywienia wpływa na przyrost wagi.

Po czwarte, gdy nic nie pomaga a lekarz wykluczy potencjalne choroby, zleca on dziecku tak zwane kalorie dostępne w aptece. Jest to lek, który uzupełnia dietę dziecka w potrzebne składniki do  prawidłowego rozwoju. 

SIATKI CENTYLOWE- służą do sprawdzenia wagi dziecka pod względem prawidłowości w danym przedziale wiekowym.


Polecam stronkę: http://siatkicentylowe.edziecko.pl/ tam można stworzyć siatkę centylową typowo pod własne dziecko.