Follow by Email

czwartek, 8 maja 2014

FOTOGRAFIA NIEMOWLĘCA

Gdy urodzi się nam bobas - pierwsze o czym między innymi młody tata myśli to kupić dobry aparat. Po co? 
Po to żeby utrwalić na zawsze pierwsze chwile naszego malca. Pierwszy uśmiech , pierwszy posiłek , pierwsza zabawa grzechotką .....
Jak jednak zrobić dobre zdjęcie ruchliwemu, płaczliwemu malcowi...? 

Po pierwsze , rodzic musi się upewnić, że jego pociecha jest najedzona czyli szczęśliwa. Profesjonaliści twierdzą, że: Piękne zdjęcia niemowląt powstają bardzo często właśnie podczas poobiedniej drzemki. Wówczas łatwiej jest ułożyć dziecko w odpowiedniej pozycji. Możemy przenosić małe dłonie i stopy bez oporu i przygotować oseska do zdjęcia.Po drugie, ubiór maluszka ma wpływ na estetykę zdjęcia.  Najlepsze są ubrania jednolite, jasne i pastelowe - nie odciągają one uwagi od maluszka. Dzieci warto też fotografować w samej pieluszce - takie zdjęcia to piękna pamiątka.
Ponadto, nie zaśmiecaj kadru butelkami , zużytymi pieluchami, niech nasza dzidzia będzie główną atrakcją. Bobas pięknie będzie więc wyglądać umieszczony np.  na białym kocu.

No i, najważniejsze : unikaj lampy błyskowej . Nie tylko szkodzi małym oczkom, ale też skóra na zdjęciu wychodzi źle. Użyj naturalnego słońca, czyli umieść dziecko blisko okna.
Używaj trybu makro, utrwali on pięknie malutkie rączki i nóżki.


UWAGA : PROFESJONALNA SESJA Z UDZIAŁEM FOTOGRAFA POWINNA ODBYĆ SIĘ, GDY DZIECKO MA 7-10 DNI, WTEDY DZIECKO TOLERUJE WSZELKIE ZMIANY, BEZ BUDZENIA SIĘ.


 'Reasumując: ustawiamy się tyłem do okna, dziecko przodem do nas, wysuwamy obiektyw i odsuwamy malca na taką odległość, żeby cała jego buzia zmieściła się w kadrze.' - to rada kolejnego fotografa, który podkreśla, że aparat musi być na wysokości oczu malca.