Follow by Email

wtorek, 5 sierpnia 2014

KIEDY PRZESTAĆ KARMIĆ DZIECKO BUTELKĄ?

Obecnie , dzieci karmione piersią często nawet nie wiedzą co to jest butelka. Jednak te mamy, które wcześnie wracają po porodzie do pracy lub, które karmią mlekiem modyfikowanym, potrzebują jej. 
JEDNAK JAK DŁUGO? 
Dzieci od butelki powinno się odzwyczajać po ukończeniu 13 miesiąca życia. Jednak, odstawienie od butelki powinno przebiegać stopniowo i polegać na eliminacji kolejnych posiłków. Najtrudniej wyeliminować karmienie wieczorne. Dlatego, mamy muszą być konsekwentne i pomysłowe. 
JAK WIĘC KARMIĆ?
Łyżeczką i kubkiem niekapkiem. Potem można przejść na bidony ze słomką. Warto dzieciom mówić, że to rodzaj awansu- przejścia na kolejny etap. Butelka często bywa najlepszym przyjacielem i pocieszycielem - warto więc dać dziecku możliwość wybrania sobie kubeczka- nowego przyjaciela. Długie karmienie butelką może być niebezpieczne - zwłaszcza dla młodych ząbków. Ponadto, może wywołać psychiczny dyskomfort i problem dla nas - są dzieci, które mają siedem lat, a dalej wymagają picia kaszy z butelki na noc - wstydzą się tego, ale nie umieją z tym skończyć i bez tego zasnąć.