Follow by Email

czwartek, 14 sierpnia 2014

CZY DZIECKO POWINNO SPAĆ Z RODZICAMI??

     Cóż, zdania na ten temat są podzielone. Jedni twierdzą, że spanie z rodzicami na jednym łóżku jest dla niemowlaka niebezpieczne, inni, że jest to wygodne dla młodych -zwłaszcza karmiących- mam. Gdyż mogą przysypiać, gdy dziecko je z piersi. 
     Moja córka przez pierwsze dwa miesiące spała z nami na łóżku i krzywdy jej nie zrobiłam. Ale zawsze spała między ścianą a mną, nigdy między ścianą a moim mężem. Więc, moim zdaniem matki mają taki instynkt, że nie skrzywdzą dziecka nawet podczas snu . Ponadto, gdy dziecko z nami śpi, nasz sen jest lżejszy.
    Jednak naukowo udowodnione jest , że dziecko nie powinno spać z rodzicami po wypiciu przez nich alkoholu, wtedy sen jest mocniejszy i o dziecku można zapomnieć.
     Niektórzy lekarze nawet twierdzą, że śpiąc z rodzicami maluch przebywa wśród pewnych bakterii i się na nie uodparnia tzn jeśli rodzice mają katar i śpią z nim , to dziecko na ten katar się uodporni i nie będzie go miało. Ale to tylko mało popularna teza i wątpliwa. 
    Faktem jest, że niemowlęta, które raczkują powinny spać we własnych łóżeczkach, gdyż jest niebezpieczeństwo, że dziecko po przebudzeniu, nie obudzi się z płaczem , tylko skore do zabawy, będzie raczkować i spadnie z łóżka.