Follow by Email

poniedziałek, 31 marca 2014

SPACER Z BOBASEM

1.Po pierwsze, na spacer warto chodzić codziennie przynajmniej na 2 godzinki.
2.Po drugie, to , że jest mróz na polu nie jest usprawiedliwieniem.
3.Po trzecie, na spacer nie powinno się chodzić jedynie w czasie deszczu, śniegu, burzy i w porach wietrznych.
4. Spacerując, ważne jest :
- ubiór dziecka odpowiedni do pogody ( zima : ubranko pod spód z długim rękawkiem plus kombinezon zimowy , wiosna: ubranko pod spód z długim rękawkiem plus kurteczka wiosenna, albo kombinezon wiosenny, jesień : ubiór na cebulkę plus kombinezon lub kurtka przejściowa , lato ubranko z krótkim rękawkiem,opaska na glowke zamiast czapki)
- wzięcie torby z : pampersami, chusteczkami do pupy, kremem na odparzenia, ubiorem zapasowym, zapasowa pieluchą, smoczkiem uspokajaczem, mamy karmiące mlekiem sztucznym muszą pamiętać o zapakowaniu butelki z urobionym mlekiem w termosie na butelki takim jak na obrazku
 ( gdy jest to dłuższy spacer np. 4 godzinny  bierzemy 2 butelki i pudełko z mlekiem oraz termos z ciepłą wodą do urobienia mleka)
- zimą i jesienią - pamiętamy o grubym kocyku do przykrycia nóżek dziecka i pieluszce do przykrycia buzi
-wiosną- możemy wziąść lekki, cienki  kocyk jeśli jest wiaterek
- przed spacerem smarujemy buzię dziecka kremikiem :
-zimą i jesienią -

-latem - kremem na słońce
-warto też mieć zawsze przy sobie książeczkę zdrowia dziecka z jego danymi medycznymi ( tak na wszelki wypadek) Ponadto ważne są pory spaceru. Zima wychodzimy w samo poludnie wtedy jest przeważnie najlepiej na polu ,latem wychodzimy albo w godzinach rannych albo po południu kolo 15, 16. Latem unikamy spacerowania w samo poludnie,gdyz wtedy slonce najbardziej przypieka .